Malta festiwal Poznań 2011 zakończony

Malta festiwal Poznań 2011 zakończony

Hotele Poznań informują iż Malta festiwal Poznań 2011 dobiegł końca, występy gwiazd, blisko sto wydarzeń artystycznych znalazły swój spektakularny finał w plenerze. W czasie trwającego od 4 do 9 lipca festiwalu nie brakowało ani gwiazd muzycznych, ani premier teatralnych.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji było wykluczenie i różne jego rodzaje – wykluczenie społeczne, seksualne, ekonomiczne i kulturowe. Zespół Young@Heart pokonał swój wiek – średnia wieku w grupie wynosi 85 lat, Pippo Delbono opowiedział o wykluczeniu ludzi chorych, a aktorzy Teatru Ósmego Dnia – o problemach osadzonych w areszcie przy Młyńskiej.

Do Poznania gdzie sprawdzić można było również Hotele Poznań mieszkańców z całej Polski ściągnęły przede wszystkim gwiazdy muzyczne: Manu Chao, Fleet Foxes oraz Portishead. Już drugiego dnia nad Maltą wystąpił Manu Chao, dzień później – Portishead. Był to znakomity występ wokalistki Beth Gibbons i prezentacja debiutanckiej płyty Dummy oraz krążka Third. Do tego perfekcyjnie dobrane animacje sprawiły, że te kilka tysięcy fanów nie mogło opuścić koncertu niezadowolonych.

Całość festiwalu Malta zainaugurowała Warszawska Orkiestra Rozrywkowa, porządne dawki muzyki można było odebrać codziennie w Pasażu Kultury, a także, za sprawą projektu Silent Malta – w Parku Mickiewicza.

Malta w nazwie festiwalu widnieje nadal jednak nad Jeziorem Maltańskim odbyły się właściwie tylko koncerty. Teatry znalazły miejsce się m.in. w Pawilonie Nowa Gazownia, Auli Artis czy na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich oraz w Starej Rzeźni. Na wydarzenia festiwalowe można było też skoczyć po zakupach w Starym Browarze, gdzie „ulokowali” się tancerze – niedaleko od Hotele Poznań.

Malta festiwal Poznań 2011 to wielkie święto teatru, następne rozpocznie się 3 lipca 2012 roku. Znany jest już idiom przyszłorocznej edycji: „Azja, Europa, Metropolia”. W przyszłym roku odbędzie się prapremiera opery „Slow Man” Nicolasa Lensa.

Hotele Poznań zachęcają do rezerwacji miejsc i życzą przede wszystkim miłej zabawy już w przyszłym roku!

www.haluksy.biz www.wiekannmanschnellabnehmen.eu www.celulit.com.pl