Fotografowanie ze statywem

Fotografowanie ze statywem
statyw

Zdarza Ci się często, że zdjęcia, które właśnie zrobiłeś wyszły rozmazane? Problem z ostrością, to problem z którym boryka się praktycznie każdy fotograf. Rzadko kiedy udaje nam się zrobić wiele zdjęć, z których wszystkie byłyby idealne. W zależności od typu aparatu, niewielkie poruszenie ręką może całkowicie popsuć zdjęcie.

Żeby tego uniknąć warto zainwestować w statyw. Oczywiście podczas wielu sytuacji nie będzie on nam potrzebny, aczkolwiek istnieje także sporo ujęć, których dobre uchwycenie uzależnione jest od użycia statywu. Głównym problemem jest to, że robiąc zdjęcie z dłuższym czasem naświetlania niewielkie poruszenie ręką może doprowadzić do utraty lub pogorszenia ostrości.

Możemy zawsze zastosować krótszy czas naświetlania, choć wtedy nasze zdjęcia mogą wyjść bardzo ciemnymi. Fotografowanie ze statywem przydaje się bardzo właśnie w gorszych warunkach oświetleniowych lub gdy chcemy poeksperymentować z fotografią.

Ponadto to idealna pomoc przy makrofotografii oraz zdjęciach grupowych. Statyw zapewnia nam stabilizację aparatu. Jeśli chcemy mieć idealnie nieporuszone zdjęcie, to powinniśmy dodatkowo zainwestować w pilot do zdalnego sterowania. Przy naciśnięciu spustu aparatu możemy nieznacznie poruszyć zdjęcie przez co utracimy oczekiwany efekt. Pilot pozwala na zdalne odpalanie migawki bez jakiegokolwiek dotykania aparatu.

Dla fanów fotografii nieba i gwiazd, statyw to rzecz, bez której nie mogą się obyć. Dobrej jakości statyw zakupić możemy już za kilkadziesiąt złotych.

www.haluksy.biz www.wiekannmanschnellabnehmen.eu www.celulit.com.pl